החלפת ברזים

החלפת ברזים: אל תעשו את זה בעצמכם!

החלפת ברזים בבית יכולה להתבצע מתוך מגוון רחב של סיבות, אם זה בעקבות החלפת ברז מקולקל בברז חדש ותקין, או החלפת ברז ישן לצורך מניעת התרחשות תקלה, או שמא החלפה של ברז כחלק מתהליך עיצובי של כלים סניטריים נוספים במסגרת שיפוץ הבית.

מה שבאמת חשוב לדעת על החלפת ברזים הוא שמדובר במשימה מורכבת שחייבת להתבצע על ידי איש מקצוע מנוסה ולא על ידי כל אחד. יש חשיבות להבנת החלקים שמהם הברז עשוי, לעיתים קרובות להחלפת הברז עצמו יש גם השפעה על הצנרת של תשתית המים של כל הבית, וכמובן שצריך לדעת איך ואיפה מנטרלים ומכבים את אספקת המים לתוך הבית בעת ההחלפה עצמה. לרוב, רק לאנשי מקצוע מנוסים בתחום יש את הכלים הרלוונטים והידע הנדרש על מנת לבצע התקנה מקצועית על כל היבטיה.

מה צריך לעשות כדי להחליף ברז?

ראשית, צריך להכיר מגוון רחב של סוגי ברזים, וזאת על מנת לבחור בחוכמה את הברז הנכון והמתאים ביותר בעבורנו. לא כל ברז מתאים לכל מיקום בבית וחשוב לדעת את זה. שנית, צריך לדעת, כאמור, איך מנטרלים ומכבים את הברז הראשי שמספק מים לכל הבית. במידה ולא תכבו את אספקת המים לא תוכלו לנתק את הברז הישן, מספיקה רק טעות אחת קטנה שלכם ועלול להיווצר זרם מים עוצמתי וחזק מאד שימנע מכם את החלפת הברז ובנוסף הדבר עלול לגרום לנזק רב והצפה בשל המים הרבים שיישפכו.

שלישית, לאחר שסוגרים ומכבים את הברז הראשי צריך לפרק את הברז הקיים, יש לשים לב שמסלקים מהמקום את כל החלקים והרכיבים שלו וכדאי על הדרך לבדוק מה מצב הצינורות שנמצאים ממש בצמוד לברז. ייתכן ויהיה כדאי להחליף או לנקות גם את הצינורות בצורה יסודית ומעמיקה, וזה גם עניין שעלול להסתבך – אם אתם לא מומחים לא תדעו כיצד להחליף את הצינורות, איזה צינורות אלו, לאן הם מתחברים וכדומה. בנוסף, החלפת ברזים בדרך כלל צריכה להתבצע בצורה מהירה ככל האפשר וחשוב לוודא שכל החיבורים, הצינורות והגומיות מונחים היטב במקומם על מנת שלא תהיה נזילה של מים. לאחר ההחלפה פותחים שוב את הברז הראשי ומוודאים שהברז החדש פועל בצורה תקינה.

החלפת ברזים – לא עושים את זה לבד!

החלפת ברזים לא עושים לבד, נקודה. למה? כי בהחלפה עצמית של ברז עלולות לצוץ תקלות רבות שלא נוכל לפתור לבד, ואז אנחנו עלולים למצוא את עצמנו, מהר מאד, בבעיה גדולה. את ברז המים הראשי אי אפשר להשאיר כבוי למשך זמן רב ולכן כל תקלה שתתרחש עלולה לגרום למצב חמור של הצפת מים בבית או תקלה חמורה שתשאיר אתכם מושבתים ובלי מים בבית. לכן עדיף לא לחשוב פעמיים ופשוט להזמין איש מקצוע מיומן שיבצע את הפעולה על הצד הטוב ביותר. איש מקצוע מנוסה ידע לבצע את העבודה במקצועיות הדרושה ויעניק לכם שירות איכותי ברמה גבוהה.

מבצעים

צמוד-תקרה-לד-25W-במבצע
ברז-מטבח-חמת-מבצע

מה אומרים עלינו