שירותי מנעולנות ופריצה

בעידן הנוכחי ישנם הרבה חאפרים המציעים את שירותהים בתור מנעולנים,בגלל שאין שום חוק הקובע שעל מנעולן לשאת תעודה או רישיון המעיד על היותו מנעולן.

ישנם אנשים שעושים קורס קצר באינטרנט מציגים את עצמם בתור מנעולנים, חושבים שהם בשלים לצאת לעבודה מבלי נסיון מעשי, ובעצם גורמים נזק תדמיתי לתחום ונזק מעשי לדתלות, לצילנדרים ולמנעולים עצמם.  

חשוב לציין ששירותי מנעולנות ופריצה זה תורה בפני עצמה, דרוש הרבה ידע פרקטי ומכני על מנת לבצע את העובדה ביעילות ומבלי לגרום נזקים מיותרים.

אז איך לבחור מנעולן מקצועי?

קודם כל אתם במקום הנכון!

יקיר – התקיונצ'יק הינו מנעולן ותיק בעל ניסיון של 10 שנים.

בתחילת דרכו התחיל בתור טכנאי פשוט בארה"ב היוצא לפריצת רכבים ומנעולים פשוטים (לוקרים,חדרי אמבטיה וכדומה), נמשך לתחום והתחיל להתמקצע בסוגי מנעולים שונים ברמת  Top/High Security, התקנת דלתות פנים וחוץ, התמקצעות במתח נמוך כגון התקנת מצלמות אבטחה, מנעולים מגנטיים, בקרת כניסה, אינטרקום ועוד הרבה דברים מענינים בתחום.

אבל בואו נצא מנקודת הנחה שכרגע ננעלתם מחוץ לבית, אתם צריכים מנעולן דחוף והתיקונצי'ק נמצא בעובדה אחרת ולא יכול לתת מענה מידי, אז איך תבחרו מנעולן מקצועי אחר?

פשוט מאוד תשאלו את השאלות הנכונות!

כמה זמן אתה בתחום?

האם יש לך תעודת יושר מהמשטרה?

איך תפרוץ לי את הבית?

כמה זה הולך לעלות לי?

במקרה שנצטרך להחליף צילנדר איזה צילנדר תשים לי?

***חשוב מאוד לשים מנעולים מחברות מוכרות כגון מולטילוק ורב בריח ולהימנע ממנעולים זולים המיבואים מסין***  

והכי חשוב שיש תלכו עם האינטואיציה הבין אישית שלכם – תרגישו את הבן אדם שבא לתת לכם שירות ואם משהו מרגיש לכם לא בסדר פשוט תוותרו על זה. אל תשכחו שאתם שמים את הבטיחות שלכם ביידים שלו!

מהם סוגי השירותים שמציע מנעולן מקצועי?

הכלים המעשיים שרוכש מנעולן מקצועי וותיק במסגרת עבדותו באים לידי ביטוי גם בהיצע שלו.

מנעולן שמתעסק שנים בתחום יוכל להציע מגוון רחב של שירותים כגון פריצת דלתות ורכבים, החלפת צילנדירם ומנעולים, התקנת כספות ופריצתם, החלפה ותיקון דלתות, שכפול מפתחות, שחזור מפתחות של רכבים, יעוץ והכוונה אחרי פריצה, התקנת מצלמות אבטחה, אזעקות ביתיות, תיקון והתקנה של מנעולים חשמליים ובקרות כניסה ועוד.

חשוב לבדוק היטב את איש המקצוע שבחרתם ואת סוגי השירותים שהוא מציע, תזכרו תמיד שככל שיש יותר ותק וניסיון יש גם יותר היצע ומקצועיות בשירות.

אז עשו לעצמכם טובה ואל תתפשרו על הזול ביותר בסופו של דבר הזול הוא היקר!

מתי זקוקים לשירותיו של מנעולן?

המקרה הגרוע ביותר בו אנו נזדקק לממוחה אבטחה זה לאחר פריצה לא חוקית לבית שלכם.

הגרוע מכל זה שמישהוא נכנס למרחב הכי הפרטי שלכם, מחטט לכם בדברים הכי חשובים על מנת למצוא את שללו ולאחר מכן יוצא משם כלא היה, זאת רבותי נקראת "פריצה שקטה" והיא באה בכל מיני צורות ושיטות!

איבוד מפתח:

 מקרה זה נפוץ מאוד! לי באופון אישי זכור מספר פעמים בהם הייתי ילד, נסעתי לבית ספר עם המפתח בתיק וחזרתי בלעדיו, במקרים אלה מומלץ להחליף את הצילנדר באופן מיידי – אין לדעת לאיזה אישייות נפל המפתח יכול להיות שהוא בכלל לא נאבד אלא נגנב מהתיק…

החלפתם מנעול אצל אדם מפוקפק :

כמו שציינתי מקודם תמיד תסמכו על האינטואיציה שלכם! קרו לא מעט מקרים בהם אנשים תמימים הזמינו "מנעולן" לבית, אותו בחור החליף את הצילינדר, אבל במקום לתת ללקוח את כל המפתחות הוא שמר לעצמו מפתח בכיס ומכר אותו בשוק האפור יחד עם כל האינפורמציה שיש לו על הבית שלכם.

באמצאות הדלת הראשית:

 במקרה לא ממש נעלתם את הדלת סך הכל טרקתם אותה והייתם בטוחים שהיא נעולה, אבל ממש לא דלת טרוקה הכי קל לפרוץ באמצעות כלי דגדוג, מברג, בקבוק שתיה חתוך ועוד הרבה דרכים מגוונת.

פריצה דרך החלון:

 במקרה זה אין לכם סורג בבית והפורץ מזהה את החולשה הזאת. קל מאוד לפרץ חלון שאין עליו סורג או סוג של מנעול מכני שמקשה את הכניסה לבית.

כמובן שישנם עוד דרכים לפרוץ את הבית באמצעות "פריצה רועשת" כמו קידוח הצילנדר (במקרה הטוב), חיתוך הדלת ופריצת הדלת עם לום. במקרים אלה יגרם נזק ממשי לדלת ותדירשו להשתמש בשירותיו של מנעולן מקצועי על מנת לתקן את הנזק שנעשה.

מומחים האמיתיים יגידו לכם שבסופו של דבר אין מערכת שאי אפשר לפרוץ או מחסום שאי אפשר לעקוף וזה דבר נכון ואמיתי, המטרה היא לעכב את הפורצים, להקשות עליהם ולגרום להם פשוט לחפש מטרה אחרת וקלה יותר.

כמה עולה שירותי מנעולנות?

לשאלה זאת יש המון תשובות – תלוי מאוד בסוג השירות שאתה צריך. מחיר ביקור של מנעולן לפריצה נע בין 250 – 300 ש"ח אך זאת ללא החלפת צילנדר, מחירם של הצילנדרים נע בין 120 ש"ח ל 600 ש"ח תלוי ברמת האבטחה של הצילנדר.

אם מדובר בהחלפת מנגנון הדלת פה העבודה הופכת להיות יותר מסורבלת ויכולה להגיע לסכומים של עד 700 – 800 ש"ח עבור העבודה והמנגנון עצמו.

אם מדובר בהחלפת דלתות או מצלמות אבטחה, אזעקות, בקרות כניסה וכל מה שקשור במתח נמוך המחירים יהיו גבוהים משמעותית תלוי בסוג החומרה שבהן תבחרו להשתמש, מומלץ להתעייץ עם מנעולן מומחה לפני הזמנת הציוד הדרוש לכם. אצלנו תקבלו ייעוץ חינם בכל מה שקשור באבטחת הבית.

כמו כן חשוב לציין שהמחירם מגוונים מאוד וכל בעל מקצוע דורש סכום אחר, לכן מומלץ מאוד להשוות מחירים בין בעלי מקצוע על מנת לוודאות שקיבלתם את המחיר המשתלם ביותר – אממה כל אחד יציע סוג חומרה שונה ישנם טובים ויקרים יותר וישנם טובים פחות וזולים…

תמיד תעשו מחקר אונליין בשביל לדעת בדיוק מה אתם צריכים ועל איזה מערכת/דלת מדובר לפני שאתם סוגרים עסקה.  

מבצעים

מה אומרים עלינו