התקנת גופי תאורה

התקנת גופי תאורה: הבטיחות בידיים שלכם!

בחרתם גופי תאורה חדשים? בשעה טובה. גופי תאורה מעידים על כך שמראה החלל עומד להשתנות ויעוצב לטעמכם האישי. אין ספק שהקדשתם מחשבה רבה ותשומת לב בבחירת גופי התאורה, ולכן יש גם חשיבות גבוהה למראה התקנתם ומיקומם בתקרה. לא מעט אנשים חושבים שהתקנת גופי תאורה יכולה להתבצע על ידי כל מי שיודע להחליף נורה – לא כך הדבר. 

לא כל אדם יודע ומיומן להתקין גופי התאורה בדיוק במקום הדרוש, בצורה אסתטית ותוך כדי ביצוע החיבורים הנדרשים לתשתית החשמל.

על כן, אנשים רבים מעדיפים להזמין איש מקצוע שמציע שירותים של התקנת גופי תאורה וכך לחסוך מעצמם את ההתלבטות איך ומה לעשות עם גופי התאורה החדשים.

 איש מקצוע שכזה, יגיע אל ביתכם כשהוא מצויד בכל מה שצריך – סולם גבוה מאד, ברגים ומקדחה, הוא יידע מתי והאם יש צורך בכיבוי רשת החשמל בכל הבית ואין ספק שבסיום הביקור שלו גופי התאורה החדשים יהיו תלויים בדיוק במקומם בצורה בטוחה וטובה.

איך מתבצעת התקנת גופי תאורה?

למעשה, התקנת גופי תאורה תלויה בתשתית הקיימת. ברוב המקרים קיימת נורה רגילה בתקרה שאותה ירצה הלקוח להחליף בגוף תאורה מעוצב, יפה או מיוחד שהוא בחר במיוחד על מנת שיתאים לעיצוב של שאר האלמנטים בחלל – הצבע בקירות, פריטי ריהוט שממוקמים במקביל, קונספט עיצובי שהוחלט עליו או כל רעיון אחר אשר בגינו הוחלט לקנות גופי תאורה חדשים לאותו האזור בבית.

על מנת לבצע את ההתקנה צריך לשחרר מהתקרה את הנורה הקיימת, לקדוח חורים על מנת להתקין את גוף התאורה עצמו שגם יהיה מקובע לתקרה בבטיחות הדרושה וגם יחביא בתוכו את חוטי החשמל שפחות מתאימים מבחינה אסתטית, וכמובן יש לחבר את חוטי החשמל לחיבורים המתאימים כך שהחשמל יגיע עד לנורות. לשם כך נדרשות כמה פעולות כאמור ולכן יש חשיבות לכך שהן יבוצעו על ידי איש מקצוע מנוסה ומיומן שיודע באילו כלי עבודה הכי כדאי להשתמש, וזאת על מנת לשמור על איכות וחוזק העבודה לטווח ארוך – דבר הנחשב לקריטי בעניין בטיחותם של בני הבית.

למה לא כדאי לבצע התקנת גופי תאורה באופן עצמאי?

גם מי שחושב שיש לו הבנה וידע בתחום של התקנות וביצוע פעולות שונות בבית, מומלץ מאוד לא לבצע בעצמו התקנת גופי תאורה. למה? כי הוא עלול להרגיש לא בנוח על הסולם הגבוה, לא בהכרח יצליח לקדוח בתקרה בזוויות הנכונות והוא עלול לפגוע בצנרת, ואין ברשותו תמיד את הידע הדרוש לאן ואיך לחבר את חוטי החשמל.

בנוסף חל איסור להתקין גופי תאורה ללא מומחיות, וזאת עקב עניין בטיחותי אשר עלול לסכן את כל בני הבית. התקנה רופפת מדי תגרום לגוף התאורה ליפול ממקומו, חיבור לא נכון של חשמל עלול לגרום להתחשמלות והנזק שעלול להיגרם בצנרת כתוצאה מקדיחה לא נכונה הוא עצום, ואתם עלולים לשלם בעבורו כפל כפליים. אז שורה תחתונה – זה ממש לא שווה לכם את הסיכון הגבוה.

אם כן, אין ספק שמדובר בעבודה שאמורה להתבצע על ידי אנשי מקצוע בלבד – ועדיף שכך היא תתבצע. ברור לחלוטין שהשקט הנפשי, הביטחון והבטיחות שלכם תלויים בהזמנת איש מקצוע מיומן, מקצועי ומנוסה ולכן זה הדבר הנכון ביותר לעשות בכל מצב שבו מעוניינים להתקין גוף תאורה חדש בבית.

מבצעים

צמוד-תקרה-לד-25W-במבצע
ברז-מטבח-חמת-מבצע

מה אומרים עלינו